reklama

Forum - GTA IV - Nowe Samochody

Poziom: 16
zemefangta dodano: 13.12.2008, 18:56 #1
Kiedy możemy spodziewać się nowych wozów? Codziennie przeglądam gtainside ale na razie (tyle dni po premierze) a tutaj jeszcze nie ma samochodów. Jeżeli powstaną nowe wozy to tutaj się pojawią natychmiastowo.
GaduS dodano: 13.12.2008 19:14 #2
Wozów jeszcze nie ma, bo nie w pełni obczajono strukturę modelów z IV (format .rsc) Jak wszystko będzie znane, wtedy będa auta.
Gość
zemefangta dodano: 13.12.2008 20:06 #3
Wozów na pewno tak szybko nie będzie. Przecież dni po premierze.
Karolo0 dodano: 13.12.2008 22:43 #4
Będzie ich mniej niż do innych części, system kolizji jest zaawansowany, fizyka i oczywiście modele.
pawelosek dodano: 13.12.2008 22:46 #5
Karol czemu niby?? Przecież można tylko wygląd samochodu zmienić oraz budowę i to wszystko silnik może być ten sam jak w innych częściach bez zmiany. I samochód gotowy, no ale cóż trzeba czekać na programy ;]
johnjerry dodano: 13.12.2008 23:39 #6
Czas pokaże. Tylko że samochody z IV są bardzo ładne w porównaniu do San andreas ;p
Wróg_Wykształciuchów dodano: 14.12.2008 20:32 #7

Karolo0 napisał:

Będzie ich mniej niż do innych części, system kolizji jest zaawansowany, fizyka i oczywiście modele.

Haha, widać, żeś kandydat na wykształciucha :D

1. system kolizji jest zaawansowany - chodzi o zniszczenia? Jakoś nie zauważylem, by auta bardziej się niszczyły niż w SA. Graficzne fajerwerki typu rozbijanie szyb i świateł nie są związane z autem jako takim.
2. fizyka - też nie widze problemu, najwyżej  autor moda nie zmieni jej i będzie taka jak dla oryginalnego auta...
3. oczywiście modele - jak wgrywałem sobie mody do poprzednich części GTA, to modele były nawet bardziej szczegółowe niż te z IV... ;)
Orłoś dodano: 14.12.2008 20:47 #8

Cytat:

1. system kolizji jest zaawansowany - chodzi o zniszczenia? Jakoś nie zauważylem, by auta bardziej się niszczyły niż w SA. Graficzne fajerwerki typu rozbijanie szyb i świateł nie są związane z autem jako takim.

Bullshit, chodzi o to, że jak w coś walniesz, to nie ma suchej animacji, jak w SA, tylko karoseria gniecie się w czasie rzeczywistym. Poza tym pojedź sobie na huśtawkę w Broker i zobacz, jaka miazga może zostać z auta :)

Z detalami wozów to jest tak, że na gtainside widziałem modele do SA z takimi detalami, jak w gta 4 ;)
Wróg_Wykształciuchów dodano: 14.12.2008 21:09 #9
Skoro gniecie sie w czasie rzeczywistym, to znaczy, że realizuje to silnik i nie komplikuje to modelu - ale w tym wypadku wątpie by naprawde tak było.
Borovik dodano: 15.12.2008 00:56 #10
Tak rzeczywiście jest ;) Silnik realizuje zniszczenia w czasie kolizji i za każdym razem są one inne ;) Jesli nie wierzysz podejmę sie wykonania testów ( w wolnym czasie ) w poprzednich Gta zniszczenia to była można powiedzieć " kaszanka " . Każda strefa miała 3 odgorne stany " zniszczenia " i części za każdym razem po uderzeniu wyglądały tak samo ;) W GTA IV tego nie ma ;) przekonałem sie o tym miazdzac przód schaftera :) Jutro wyśle screena :) Czy to ułatwi tworzenie wozów , tego sam nie wiem , teoretycznie tak , bo uszkodzenia będą realizowane w czasie rzeczywistym , części będą musiały być tylko odpowiednio przypisane a gra już sobie z tym powinna poradzić , aczkolwiek - mogę sie mylić ;)
MatiSk8 dodano: 18.12.2008 13:46 #11
Ale trzeba również liczyć się z tym, że auta są prawdopodobnie wykonane z duzo większej ilości polygonów niż w SA. A nie każdy Car-maker potrafi robić modele Hi-Poly.

Przykładowo jeżeli stworzymy face z segmentami 12x12 i użyjemy modyfikatora Cloth symulującego tkaniny model będzie się zginał bardzo ładnie. Natomiast jeśli segmenty będą 2x2 będzie to ostre i kwadratowe zagięcie czego w IV nie ma.
Poziom: 17
witoldgtr dodano: 18.12.2008 16:39 #12
Sry za ot ale ludzie już konwertują auta z IV do SA :>
Np:
http://www.gtaforums.com/index.php?showtopic=382708&st=0
GaduS dodano: 18.12.2008 17:25 #13
@up
Jezuuu, tu chodzi o auta do IV, nie z IV.
Aero dodano: 18.12.2008 17:56 #14
Ja myślę że to będzie dużo trudniejsze niż w SA. Mi wozy w GTA IV sie (narazie) podobają i jeszcze długo będą. Jeśli chodzi o uszkodzenia to uważam że będzie ciężko dlatego że: Podmieniasz wóz, kradniesz go, jedziesz nim, walisz, patrzysz na przód a tu... zanikające textury lub też inne problemy.

Ja modów raczej nie będe wgrywał bo niedość że GTA jest spieprzone i nie działa poprawnie to jeszcze mody do nie wgrywać :roll: A jeżeli jakiś nie będzie działał poprawnie to nie chce mi sie 45 min. czekać aż gra się od nowa zainstaluje.

PS: Mam nadzieje że wyraziłem sie jasno :mrgreen:
Maxioo dodano: 18.12.2008 18:35 #15

GaduS! napisał:

@up
Jezuuu, tu chodzi o auta do IV, nie z IV.

Jezuuu, naucz się czytać ;P
To jest comet z gta IV do SA

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

Ostatnio na forum

Znajdź nas w sieci

X

Informujemy, że strona www.gta.net.pl korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies . W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.