reklama

Forum - GTA IV - Emulacja Padów pod GTA 4

Poziom: 16
SnajperPL dodano: 20.12.2008, 11:32 #1
Witam jak każdy zdążył zauważyć żeby grac w GTA 4 na padzie potrzeba pada X360 od Microshitu.... :mrgreen:
Nas szczęście można łatwo obejść te zabezpieczenia

:arrow: Pierwszą rzeczą którą robimy to ściągamy Emulator do X360
http://tocaedit.com/forum/dload.php?action=file&file_id=124

:arrow:  Następnie wypakowujemy pliki z paczki
xinput9_1_0.dll i  xbox360cemu.ini do folderu GTA 4

W zależności od pada możemy konfigurować plik .ini dostosowując go do własnych potrzeb plik automatycznie dopasowany jest do Logitech RumblePad 2.

Sciągamy także ten plik
http://lcsteam.net/dump/gta4/XBOX.360.controller.emulation.zip
Zawartość wypakowujemy do windowssystem32 i podmieniamy (radze dokonać kopi zapasowej plików przed podmienieniem)

Teraz pozostaje tylko podłączyć Pada odpalić GTA 4 i cieszyć się grą na naszym padzie

PS: U niektórych występuje problem z kamerą mianowicie ucieka ona do góry lub na dół i nie da rady jej ustawić.
W takim wypadku należy sprawdzic jakiego mamy pada
wchodzimy w Panel Sterowania  :arrow: Drukarki i Inny Sprzęt  :arrow: Kontrolery Gier

Następnie klikamy START :arrow:Uruchom  i  wpisujemy "regedit"
Wchodzimy do
HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlMediaPropertiesPrivatePropertiesJoystickOEM
I szukamy gdzie znajduje się nasz PAD u mnie byl w ostatnim folderze
gdy go znajdziemy modyfikujemy
"OEMName"="Nazwa naszego Pada"  na
"OEMName"="Logitech Dual Action"

U mnie to pomogło w 100%

Vicek10 dodano: 20.12.2008 12:05 #2
dzieki pomogło. Jupi moge grac na padzie. dzieki wielkie.

Wesołych Świąt. i całej redakcji forum.gtasite.pl życzę Wesolych Świąt.
samotan dodano: 20.12.2008 14:20 #3
ja mam Logitecha Dual Action i bez zadnych modyfikacji mi działa ...
Harrah dodano: 20.12.2008 20:20 #4
sposób pewnie idealny dla padów pod PC. używam pada od playstation 2, wraz z adapterem usb, tzn. staram sie coś zaradzic, ale narazie w GTA IV niczego jeszcze nie skonfigurowałem jak bym oczekiwał i pad działa, ale...
Po pierwsze klawisze pomylone i nie moge niektórych wcale przypisac do działania, ale to jeszcze bym zniósł. Najgorsza jest wlaśnie ta kamera. Idzie do góry i nic nie mogę zrobić. Nie da się normalnie grać.
Dodam, że w GTA:SA pad spisuje sie wzorowo!
Poziom: 18
robi dodano: 20.12.2008 21:30 #5
Też mam Logitech Dual Action i działa super, tylko można jakoś zmienić aby:
gaz dodawało się 2
hamulec i wsteczny 1
strzelało z samochodu 3
a za te przyciski 5-8 długie światła, zmiana stacji radiowej i co jeszcze da radę zrobić w samochodzie. Dam repsa!
SnajperPL dodano: 20.12.2008 22:46 #6
Możesz sciągnac program Xpadder
http://xpadder.com/
I w programie przypisać poszczegolne funkcie do przycisków na padzie

Lub w emulatorze x360 edytować plik .ini i dopasować przyciski.
crysis6600 dodano: 22.12.2008 10:24 #7
ja mam padaSaitek rumble force ..... jakoś tak się nazywa i on ma 2 Dżoje i na tym lewym Dzoju jest ustawione skrecanie lewo prawo a na drugim chciałbym ustawić gaz hamuleć ( czyli góra dół ) to jak masz ustawić to w tych ustawieniach co podobno mozna zmieniać ustawienia co trzabyło wkleić do głównego folderu gry

[PAD1]
Left Analog X=1
Left Analog Y=-2
Right Analog X=3
Right Analog Y=-6
D-pad POV=1
A=1
B=2
X=3
Y=4
Left Shoulder=5
Right Shoulder=6
Back=9
Start=10
Left Thumb=11
Right Thumb=12
Left Trigger=7
Right Trigger=8
UseForceFeedback=1
Ipod1234 dodano: 24.12.2008 11:18 #8
Ja pozmieniałem  przyciski w pliku ini i  nic dalej jest tak samo wiecie może dlaczego?
:evil:
Fokus113 dodano: 26.12.2008 20:35 #9
U mnie niestety to nie działa zrobiłem tak jak pisze i niestety kamera nadal spada na dół :/ Jakieś inne sposoby?
johnjerry dodano: 27.12.2008 11:22 #10
Przy wydajności mojego komputera do gta IV kiedy to 18 fps na krzyż, na padzie gra się gorzej niż na klawie. Tak mi się wydaje... Ale swoją drogą nieźle! Masz respekt ode mnie za ten poradnik
irek22 dodano: 29.12.2008 12:59 #11

Cytat:

HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlMediaPropertiesPrivatePropertiesJoystickOEM
można ten plik jakoś inaczej znaleźć bo jak wpisuje to polecenie 

Cytat:

"regedit"
to mi wyskakuje ze system nie może odnaleźć tego pliku upewnij się że podana nazwa jest poprawna pomoże mi ktoś
Poziom: 18
robi dodano: 29.12.2008 14:58 #12
Zależy pewnie jaki pad i Windows? U mnie tylko wystarczyło podmienić pliki. Jak nie ucieka Ci kamera do góry, to daj sobie z tym spokój.
irek22 dodano: 29.12.2008 16:25 #13
widzisz gdybym mógł grac na klawiaturze to dałbym sobie z tym spokój ale mam niesprawne łapki i mogę grac tylko na padzie  wiec muszę znaleźć jakieś rozwiązanie
crysis6600 dodano: 30.12.2008 15:16 #14
no to pomóżcie u mni po zrobieniu tych trików wszystko ok kamera nie skacze nie idzie do góry wszystko git  ekstra na padzie mozna  kierować jednym Dżojem w lewo i prawo  tylko chodzi mi o to czy moge jakos ustawić zeby pod drugim dżojem zamiast obracanie kamery było Gaz chamulec czy mozna tak  ustawic  w tym wpisie Ini .    ?
SnajperPL dodano: 31.12.2008 09:16 #15
Wszysko zależy od tego jakiego masz pada jesli jest to "logitech chillstream" to prawdopodobnie da się go tak skonfigurowac
Jeśli inny rodzaj to raczej szasne są małe ( na moim Apollo GP-3090) nie dało się przynajmniej tak skonfigurowac.
1 2 3 4   ...   7

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

Ostatnio na forum

Znajdź nas w sieci

X

Informujemy, że strona www.gta.net.pl korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies . W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.